Jakie spodnie wybrać do figury typu klepsydra?

moda, trendy

 

Dobór odpowiedniego fasonu spodni do danej sylwetki to bardzo ważna kwestia. Tylko w takim wypadku można osiągnąć satysfakcjonujący efekt i prezentować się naprawdę atrakcyjnie. Niektóre typy sylwetki są bardziej wymagające, inne dają większe możliwości i pozwalają na eksperymentowanie z doborem garderoby. Warto wiedzieć jakie spodnie będą najlepiej pasować do sylwetki o typie klepsydry.

Figura typu klepsydra – czym się charakteryzuje?

Figura typu klepsydra przez wiele osób uznawana jest za najbardziej kobiecą. Jej główne cechy to szersze biodra, a także wyraźne wcięcie w pasie, delikatnie szersze ramiona i oczywiście pełny biust.

Kobiety obdarzone taką sylwetką jak klepsydra z pewnością są dużymi szczęściarami. Wyglądają bardzo dobrze praktycznie w każdym outficie. Mogą dobrać dla siebie kilka modeli spodni będących bez wątpienia strzałem w dziesiątkę.

Jakie spodnie dla figury typu klepsydra?

Jak wspomniano wcześniej, panie posiadające sylwetkę typu klepsydra mogą zdecydować się na bardzo różne typu spodni. Idealnie sprawdzą się modele z podwyższonym stanem mające wąskie, długie nogawki. Obcisłe spodnie mogą prezentować się naprawdę seksownie i kobieco.

Warto jednak zaznaczyć, że mimo naprawdę dużych możliwości dotyczących doboru poszczególnych elementów garderoby, typowe klepsydry powinny raczej unikać spodni o bardziej luźnym kroju jak np. popularne w ostatnim czasie joggery. Mogą one zniekształcić sylwetkę, zaburzyć jej proporcje i ukryć to co w niej najbardziej atrakcyjne!

Co jeszcze musi się znaleźć w szafie klepsydry?

Kobiety o sylwetce typu klepsydra obowiązkowo powinny zaopatrzyć się w kombinezony. Kreacje tego typu wydłużają optycznie nogi jeszcze bardziej i skutecznie podkreślają zmysłowe kształty.

Kolejny fason, na który jak najbardziej powinny się zdecydować klepsydry to wąskie i obcisłe rurki. Spodnie tego typu bardzo dobrze leżą, podkreślają idealne proporcje i najbardziej atrakcyjne cechy sylwetki. Rurki mogą być zarówno jeansowe jak i bardziej eleganckie – materiałowe. Takie fasony najlepiej komponują się z wysokimi szpilkami, a także wygodnymi trampkami.

Równie dobrym pomysłem jak wybór rurek jest wybór spodni z prostymi nogawkami. Stylizacje tego typu są bezpiecznym rozwiązaniem. Co prawda nie podkreślają aż tak bardzo najważniejszych cech sylwetki, ale także nie zaburzają proporcji. Takie klasyczne elementy garderoby świetnie sprawdzają się na co dzień. Aby zakładając proste spodnie jeszcze bardziej wydłużyć nogi, można postawić na modele posiadające po bokach lampasy.

Klepsydra to bardzo pożądany i atrakcyjny typ sylwetki. Kobiety, które zostały nią obdarowane mogą niemal dowolnie eksperymentować z doborem elementów garderoby. Jak wspomniano wcześniej, naprawdę wiele modeli spodni będzie na nich wyglądała idealnie, warto jedynie wystrzegać się zbyt obszernych modeli zaburzających proporcje.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *