Jakie spodnie wybrać do typu figury gruszka?

moda, trendy
rodzaje jeansów

Idealnie dopasowane do typu figury spodnie podkreślą jej atuty i ukryją elementy, które chcemy ukryć. Jednak mając figurę gruszki, można się zastanawiać, jakie spodnie będą pasować najlepiej, aby podkreślić talię i jednocześnie nie uwypuklać bardziej bioder? Na szczęście wśród obecnie modnych propozycji, można znaleźć wiele modeli, które sprawdzą się nawet przy tym typie sylwetki. Jakie spodnie wybrać do typu figury gruszka?

Gruszka — czym charakteryzuje się ten typ sylwetki?

Choć ten typ figury jest bardzo powszechny, warto znać jego cechy charakterystyczne. Figura gruszki przypomina właśnie ten owoc. Mamy tu do czynienia z wąską, drobną, a nawet drobną budową powyżej pasa, ale z mocno rozbudowanymi biodrami, które zakreślają charakterystyczny okrąg. Kobiety, które mają figurę gruszki mają szerokie, zaokrąglone biodra, ale mogą mieć wcięcie w talii lub po prostu wąską linię, płaski brzuch i niewielki biust. Zwykle też mają smukłe, a nawet wąskie ramiona. Można więc powiedzieć, że górna część sylwetki jest drobna w porównaniu do mocno zarysowanych bioder, co tworzy charakterystyczny wygląd gruszki.

Biodra u gruszki — maskować czy podkreślać?

Nie da się zaprzeczyć, że mocno zarysowana linia bioder w porównaniu do drobnego torsu, może przyprawiać nam ból głowy, gdy chcemy się ładnie ubrać. Część kobiet pragnie zamaskować szerokie biodra. Sporo pań chce też podkreślić wąską talię lub sprawić, że optycznie tors będzie wyglądał bardziej proporcjonalnie w porównaniu do bioder. Dobrze dopasowanymi spodniami można maskować lub podkreślać charakterystyczny kształt bioder.

Przykładowo spodnie kuloty sprawią, że biodra będą wyglądać lekko, ale już dżinsy z wyższym stanem podkreślą ich zaokrąglony kształt i wąską talię. Warto jednak unikać spodni tzw. biodrówek, które niestety żadnej gruszce, nie oddadzą sprawiedliwości. W zależności od tego, na czym nam bardziej zależy warto wybrać spodnie, które będą dawały nam oczekiwany efekt.

Najładniejsze spodnie dla figury gruszki

Asortyment spodni damskich, który można znaleźć na Moodo.pl odpowiada na potrzeby również pań z figurą gruszki. Szukając spodni, które będą ładnie leżeć przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chcemy osiągnąć. Nie każda osoba chce zamaskować biodra, albo je szczególnie podkreślić. I co wtedy?

Warto postawić na cygaretki lib spodnie typu chinos, które będą pasować do wielu stylizacji. Jeśli mamy zamiar podkreślić atrakcyjny wygląd bioder dobrze jest wybrać proste dżinsy z wysokim stanem, które zaakcentują również talię. Gruszka będzie doskonale wyglądać również w super modnych w tym sezonie dzwonach! Zawsze warto mieć w szafie również proste, materiałowe spodnie o szerszej nogawce. Sprawdzą się do bardziej i mniej eleganckich stylizacji, a do tego są bardzo wygodne. Dobrze jest mieć również spodnie z kantem. Sam kant optycznie wydłuża i wyszczupla nogi, co również może być korzystne. Wybór spodni nie musi być trudny!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *