Marynarka do spodni dresowych – hit czy kit?

moda, trendy

Spodnie dresowe w połączeniu z marynarką wydają się wielu osobom nie tylko złym połączeniem, ale też stylistyczną herezją zasługującą na całkowite potępienie. Czy tak jednak faktycznie jest? Okazuje się, że coraz więcej stylistów, ale też zwykłych osób, śmiało łączy ze sobą rzeczy tego rodzaju, nieraz uzyskując zaskakująco pozytywne efekty. Czy takie połączenie to hit, czy też może kit?

Marynarka i spodnie dresowe – dlaczego nie łączyć ich ze sobą?

Połączenie marynarki i spodni od dresu to jednak mieszanie ze sobą dwóch, zupełnie odrębnych światów. Spodnie dresowe wykonywane są z różnych materiałów – zarówno naturalnych, jak i całkowicie syntetycznych. Zawsze jednak są to spodnie o dość luźnym, zapewniającym swobodę ruchów kroju. Materiał, z którego się je wykonuje, może mieć różną grubość, ale najczęściej jest dość lekki i układa się bardzo swobodnie. Z kolei klasyczne marynarki szyte są z materiałów takich jak wełna, len, welur, czy sztruks. Zazwyczaj mają krój, który sprawia, że po założeniu marynarka nie układa się całkowicie swobodnie na ciele, ale raczej zachowuje swój kształt. Najważniejsza różnica leży jednak w stylu. Spodnie dresowe to część ubioru sportowego, a w najlepszym razie casualowego, choć niektórzy styliści nie polecają zakładać ich w innym celu niż trening sportowy, albo wypoczynek w domowym zaciszu. Marynarki – w zależności od materiału, z jakiego są wykonane – mogą być natomiast częścią bardziej eleganckich zestawów casualowych, albo strojów formalnych. Wydaje się więc, że połączenie w jednej kreacji ubrań tak bardzo stylistyczne odmiennych, jest całkowicie niemożliwe.

Stylizacje z marynarkami i spodniami dresowymi, które jednak wyglądają dobrze

A jednak. Współcześnie coraz więcej osób wybiera takie właśnie, niekonwencjonalne połączenia. Świetnie sprawdzają się do tego celu nieco mniej konwencjonalne dresy i bardzo luźno skrojone, sportowe marynarki. Okazuje się, że spodnie dresowe wcale nie muszą wyglądać tak, jak jeszcze do niedawna wyglądały spodnie dresowe tego typu. Obecnie wśród dresów damskich popularne są tak zwane cygaretki, czyli spodnie z bawełnianego, dresowego materiału, zapewniające bardzo dużą swobodę i jak najbardziej zachowujące dresowy charakter, ale skrojone zupełnie inaczej, w sposób o wiele bardziej dopasowany do kształtów ciała. Takie spodnie świetnie wyglądać będą w połączeniu z bawełnianą marynarką. Przy odrobienie wyobraźni również klasyczne, nieco workowate, bawełniane dresy mogą stać się elementem takiej kreacji. Doskonale będą wyglądać z botkami, albo butami w wojskowym stylu i marynarkową kurtką uszytą z grubego płótna.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *